Dayı: Bir Adamın Hikayesi Fragmanı

Dayı: Bir Adamın Hikayesi filminden teaser fragman ve afiş yayınlandı. Ufuk Bayraktar'ın başrolde olduğu filmin konusuna göre.

Cesareti , merhameti ve adalet duygusu daha küçük yaştayken içine yerleşmiş olan kahramanımızın, köydeki haylazlıklarından bıkmış olan ailesi onu çalışması için İstanbul’da kahvehanecilik yapan köylüleri Seyfi’nin yanına gönderirler. 

Bu geliş ile kahramanımızın, olaylar silsilesiyle kabadayılar alemine girişi ve dillere destan olacak zirveye yükseliş hikayesi başlayacaktır . 

Filmin oyuncu kadrosunda; Ufuk Bayraktar, Gizem Karaca, Ahmet Varlı, Turgut Tunçalp, Beste Bereket, Timur Ölkebaş, Ümit Çırak, Murat Akkoyunlu, Recep Çavdar, Banu Fotocan, Kadir Toprak Karaman ve Efe Cevahir Bayraktar yer alıyor. Yönetmen koltuğunda Uğur Bayraktar otururken, senaryoyu Uğur Bayraktar ve Serkan Öztürk kaleme aldı.  

Dram ve aksiyon türlerinin bir birleşimi olan filmin süresi 125 dakika. Filmin vizyon tarihi ise 19 Kasım 2021 olarak belirlendi. Ezel dizisiyle ikonik bir hale gelen ve büyük bir hayran kitlesi bulunan Dayı karakterini usta oyuncu Tuncel Kurtiz canlandırmış, dizide gençliğini aynı şekilde Ufuk Bayraktar oynamıştı ve şimdi, Dayı'nın hikayesi her açısıyla beyaz perdede olacak.